سه شنبه، 06 خرداد 1399

مراسم تقدیر از توانمندی های صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی کشور با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بهمن ماه سال جاری برگزار گردید.

 

17

در این مراسم، ضمن تقدیر از توانمندی های صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی کشور، محصولات جدید تولیدی یا دارای فناوری ویژه نیز معرفی و تقدیر شدند.

 

14

دارو و تجهیزات پزشکی که در این مراسم معرفی و رونمایی شدند، شامل محصولاتی است که با فناوری پیشرفته و برای اولین بار در کشور تولید شده ‌اند. برخی از محصولات یا مجوز خود را از سازمان غذا و دارو گرفته‌ اند و یا در مراحل پایانی اخذ مجوز هستند. در طی مراسم از حدود ۱۰۰ قلم دارو و مکمل و ۴۰ قلم تجهیزات پزشکی که در گذشته وارداتی بوده و امروز در داخل تولید می‌شوند، رونمایی شد. مقرر است، با تولید این محصولات در داخل، از واردات آنها به کشور جلوگیری ‌شود.

 

21

انجمن به عنوان یکی از برگزارکنندگان و حمایت کنندگان از مراسم با شرکت‌های عضو خود در بخش تقدیر و نمایشگاهی حضور داشت و از شرکت های زیست دارودانش، پرسیس ژن، ، نویان پژوهان زیست دارو، آرنا حیات دانش، پادرا سرم البرز، ایمن واکسن البرز و زیست تخمیر تقدیر به عمل آمد.

 20

 

k3

 

کاهش ارزبری بالغ بر ۹۰۰ میلیون دلار در سال
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران نشستی برای آشنایی با شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و آموزش‌های این موسسه به منظور ارتقای رتبه‌بندی فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، در محل دفتر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران برگزار شد.
پیش‌تر و با اعلام در کانال انجمن و نیز ارسال ایمیل به اعضا، برگزاری نشست به آن‌ها اعلام شده بود که با استقبال روبه‌رو شد اکثر اعضای مهم تولیدکننده در سطح مدیریت (مدیرعامل، مدیر تضمین کیفیت، مدیر توسعه تجاری و...) در جلسه حضور پیدا کردند.
به گفته محمدرضا کاظمعلی؛ دبیر انجمن شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده محصولات بایوتکنولوژی ایران، هدف از برگزاری این نشست، آشنایی اعضا با شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، فعالیت‌ها و دوره‌های آموزشی این شرکت و روش‌های کمک به ارتقای سطح رتبه‌بندی در اتاق بازرگانی ایران است.
فعالان اقتصادی با شرکت در این دوره‌ها و ارزیابی‌های مرتبط، می‌توانند رتبه اقتصادی بالاتری دریافت ‌کنند یا با فرآیندهای ارتقای رتبه آشنا شوند. این رتبه‌ به مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران اعلام می‌شود و در صورت تایید و ارتقا، شرکت‌ها می‌توانند از مزایایی مانند دریافت وام، تسهیلات و... بهره ببرند یا امتیاز بالاتری در زمینه‌های مختلف داشته باشند.
در پی راه‌انداری و فعالیت «سامانه یکپارچه رتبه‌بندی فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران»، بعضی از شرکت‌ها از سوی این اتاق به‌عنوان موسسات حائز صلاحیت اعلام شدند. فعالان اقتصادی از طریق ارتباط با این موسسات و استفاده از دوره‌ها و روش‌های آن‌ها می‌توانند برای ارتقای رتبه‌ خود در اتاق اقدام نمایند.
انجمن تولیدکنندگان و صادركنندگان محصولات بيوتكنولوژی پزشكی ايران به منظورساماندهی امور مربوط به تولید و صادرات محصولات بيوتكنولوژی پزشكی، وحدت رويه و انسجام بين فعالان این حوزه و نیز استفاده و انتقال تجربيات علمی و عملی دست‌اندركاران تشکیل شده است.
محمدرضا کاظمعلی، دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادركنندگان محصولات بيوتكنولوژی پزشكی ايران در پایان نشست، بعضی از دست‌آوردهای انجمن را برشمرد و گفت: «با فعالیت اعضا بیش از ۲۲ محصول بیوتکنولوژی پزشکی تولید و در بازار کشور عرضه شده‌اند که نتیجه آن، کاهش ارزبری بالغ بر ۹۰۰ میلیون دلار در سال برای تهیه محصولات بيوتكنولوژی بوده است. از طرف دیگر ۱۵ محصول جدید بیوتکنولوژی پزشکی نیز ثبت شده‌اند که در آینده نزدیک عرضه خواهند شد.»
به گفته کاظمعلی، اعضای انجمن نه تنها بخشی از نیاز کشور را تامین کرده‌اند، حتی توانسته‌‌اند محصولات بیوتکنولوژی خود را به بیش از ۷ کشور منطقه و جهان صادر نمایند .
دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادركنندگان محصولات بيوتكنولوژی پزشكی افزود در سال 96 در حدود 60 درصد صادرات کل دارویی کشور مربوط به داروهای بیوتکنولوژی بوده است که علی رغم کاهش صادرات در سال 97 این نسبت همچنان حفظ گردیده است. وی ابراز داشت دولت باید با حمایت از تولید داخل و تسهیل در امر صادرات ، مانع از دست رفتن بازارهای صادراتی شود که ممکن است در آینده با افزایش رقبای منطقه ای و جهانی، به راحتی قابل دسترس نباشد.

 

 

 

 

 

WhatsApp Image 2020 01 05 at 10.46.44

 

اعضای انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنوژی پزشکی ایران در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی در بیانه‌ای اعلام کردند:

بسم الله القاصم الجبارین
در انتهای افق
خفاشان ذلیل گریزان از نور، سردار دلها حاج قاسم سلیمانی را از ما گرفتند، رذل هایی که رازهایی پلشت دارند و از رویارویی مردانه در روشنی آفتاب با مردی از تبار شیران روز و زاهدان شب، همیشه در هراسند .
سپهبد سلیمانی رفت، اما مرزهای امنیت را به آنسوی مرزها برد.
تلاشی که سبب شد ما در امنیت کامل به امر تولید و توسعه و علم و فناوری بپردازیم.
شهید سلیمانی با اخلاصی بی نظیر در راه اعتلای امت اسلام و کشور ایران همانند سلف گذشته خود، ستارخان ، باقرخان ، رئیس علی دلواری ، ابراهیم همت و مصطفی چمران، مردانه جان خود را بر سر عهد و پیمان با خدا برای امت خویش نهاد و آسمانی شد.
او جان خود را فدا کرد تا ما با پاسداری از حریم علم و فناوری در جنگ نرم علیه ستون پنجم دشمن در خاک ایران نگذاریم خون آنها پایمال شود.
اگر چه تولیدکنندگان واقعی کشور فیض حضور در صحنه های نبرد سخت را نداشته اند اما تمامی همت خود را در جنگ نرم برای رشد و توسعه کشور بکار خواهند بست.
امروز باید خاکریزهای دشمن در اقتصاد کشور را فتح کرد و این مرزها را تا آنسوی آبها درانتهای افق گسترش داد تا شاید بتوانیم سرباز همان سردار باشیم.

  
 دوره آموزشی  "بازرسی  GMPدر تولید محصولات بیوتکنولوژی دارویی" (GMP inspection in Biopharmaceutical production) با سرفصل های زیر در تاریخ 13 آذرماه 98 توسط انجمن برگزار می گردد. خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به پوستر زیر مرجعه فرمایید. 
سر فصل ها:
انواع بازرسی در GMP
نقش بازرس در فرآیند بازرسی
مراحل بازرسی
بایدها و نبایدهای بازرسی از دیدگاه بازرس و بازرسی شونده
آماده شدن برای بازرسی
روانشناسی بازرسی
 
مخاطبین: مدیران و کارشناسان تضمین کیفیت، کنترل کیفیت ، مسئول فنی و رگولاتوری
 
 
 
بازرسی جی ام پی در تولید محصولات بیوتکنولوژی دارویی
 

دوره آموزشی "آشنایی مدیریت ریسک های کیفی در صنعت داروسازی و روش های آن"

سرفصل های دوره:

  1. آشنایی با خطوط راهنمای بین المللی ICHQ9
  2. تعریف ریسک، خطر و اهمیت آن در صنعت
  3. مراحل مدیریت ریسک
  4. روش ارزیابی ریسک
  5. آشنایی با FMEA 
  6. مطالعه موردی در ریسک های کیفی در صنعت داروسازی بیولوژیک بر اساس PDA

مدرس های دوره:

  • خانم مهندس چشمه خاور- مدیر مندسی کیفیت و نماینده مدیریت در نظام های کیفی شرکت سیناژن
  • آقای مهندس صفاریون-معاون تضمین کیفیت شرکت آریوژن فارمد

زمان برگزاری: پنجشنبه 18 مهرماه سال 98 ساعت 9-16

مکان برگزاری: شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بلوار دادمان غربی، پلاک 116، طبقه دوم، دفتر انجمن

مخاطبین: مسئولان فنی، مدیران و کارشناسان تولید، تضمین کیفیت، کنترل کیفیت، فنی و مهندسی سایر مدیران و کارشناسان مرتبط در فرآیندهای داروسازی

شرایط ثبت نام در پوستر زیر موجود است.

لطفا جهت ثبت نام فیش واریزی خود را به همراه نام و نام خانوادگی، نام شرکت محل کار، شماره تماس و آدرس ایمیل، به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال فرموده و حتما جهت تائید دریافت ایمیل با دبیرخانه انجمن تماس حاصل فرمایید.

 

434340159 41312

 

 
پیشنویس راهنمای تغییرات در فرآورده های بیولوژیک توسط سازمان غذا و دارو صادر گردیده است. 
در نامه ارسالی از سازمان غذا و دارو از شرکت های تولید کننده درخواست شده است که حداکثر تا تاریخ 28/06/1398 نظرات خود را در مورد این پیش نویس ارائه کنند. 
 
جهت مشاهده پیشنویس به لینک زیر مراجعه فرمایید.

 

اینجا را کلیک کنید.

download button

 
شرکت دانش بنیان زیست تخمیر اولین تولیدکننده پروبیوتیک در ایران است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز نمود. پیش از تولید محصولات پروبیوتیکی توسط این شرکت تمام محصــولات پروبیوتیک موجود در بازار ایران وارداتی بوده و ایده نوین تولید این فرآورده ها در داخل، پایه ­گذار تاسیس این شرکت بود. با توجه به اهمیت و نقش فلور میکروبی در سلامت و بهبود بیماری­ ها، شرکت داروسازی زیست تخمیر به تولید انواع مکمل های پروبیوتیک برای موارد و سنین مختلف اهتمام ورزیده است. پروبیوتیک ها یکی  از دستاورد های مهم و بسیار مثبتی می باشد که دانشمندان در سال‌های اخیر از آن استفاده می کنند. محصولات پروبیوتیک زیست تخمیر شامل بیش از  30 نوع محصول مختلف در بازار حال حاضر دارویی و  10 محصول در بخش تحقیق و توسعه می‌باشد.
 
 
IMG 20190822 WA0000
 
 
بخش‌های توسعه‌ای این شرکت در پارک علم و فناوری پردیس استقرار داشته و سایت جدید تولید این شرکت در زیر بنایی به مساحت 15000 متر مربع در حال ساخت می باشد. زیست تخمیر هم چنین اقدام به تاسیس شتاب دهنده جهت کمک به شرکت های دانش بنیان در این حوزه نموده است. 
در این بازدید اعضای هیئت مدیره انجمن ضمن اطلاع از پیشرفت ها و برنامه های آتی شرکت از جمله  قابلیت های صادراتی، از مشکلات و موانع موجود در مسیر تولید مطلع گشتند.
 
اعضای هیئت مدیره انجمن در روز دوشنبه 14 مرداد ماه از شرکت پیشتاز طب و شتابدهنده سیناپس بازدید به عمل آورد. طی این بازدید انجمن در جریان فعالیت ها و پتانسیل های جدید تولید در کارخانه و شتابدهنده قرار گرفت.
پیشتازطب یکی از اولین شرکت‌های دانش‌بنیان ایران در حوزه‌ی زیست فناوری است که در سال 1377 آغاز به کار کرد. نخستین تولیدات پیشتازطب با ورود به بازار،جای‌گاه مناسبی را از لحاظ کیفی میان مصرف‌کنندگان داخلی پیدا کرد. سال 1383 با پشتوانه نخبگان و متخصصین، سیستم‌های‌ مدیریت کیفیت پیشتازطب، استاندارد جهانی ایزو 9001 را کسب کرد و با رعایت الزامات  GMPبا الگو برداری از مدل تعالی سازمانی در راهی قدم نهاد که مصادیق تعالی بخش کیفیت و ایمنی را به طور مستمر پیاده نماید. بزرگ‌ترین واحد طراحی، تولید و صادرات محصولات تشخیص آزمایشگاهی کشور دارای بیش از 50 محصول با تکنولوژی الایزا شامل؛ انواع کیت‌های تشخیص مارکرهای سرطانی، بیماری‌های عفونی، هورمونی، غربالگری نوزادان و بیش از 20 نوع کیت بیوشیمی است.
 
 
 IMG 20190810 WA0013
 
 
 
شتاب‌دهنده سیناپس
شتاب‌دهنده سیناپس با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان اولین شتاب‌دهنده محصولات تشخیصی IVD کشور با هدف رفع چالش‌های این صنعت در دی ماه 1397 آغاز به کار کرد. سیناپس با هدف جبران خلا تکنولوژیک حـوزه‌های مختلف محصولات IVD و ورود محصولات و خدمات فناورانه به بازار داخل و خارج کشور و در مسیر سند ملی زیست فنــــــــــــــاوری، در جهت اشتغال‌زایی فارغ‌التحصیلان علوم زیستی کشور حرکت می‌کند. سیناپس به عنوان یک شتاب‌دهنده فناوری ‌محور با اتخاذ مدل‌های متنوع مشارکت برای ذی‌نفعان؛ تیم‌های فناور، سرمایه‌گذاران  و شرکت‌های تولیدکننده همراه با تیم مشاوران حرفه ای در زمینه تحلیل دقیق نیاز صنعت، بازار، مشتری و رقبای خارجی، به جهت مرتفع کردن خلاهای تکنولوژیک صنعت IVD کشور و با تمرکز بر محصولات و تکنولوژی‌های ارزبر و ثروت آفرین، میزبان نوآوران و فناوران نوپای عرصه IVD است، تا با طراحی و تولید کیت، تجهیزات، نرم‌افزارها و خدمات تشخیص آزمایشگاهی، به عنوان پربازده‌ترین شتاب‌دهنده پلتفرم‌های IVD در منطقه خاورمیانه تا پنج سال آینده شناخته شود.
 
ارتباط با انجمن: لینک های مفید:
آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان دادمان غربی،
نرسیده به بزرگراه یادگار امام (ره)، پلاک 116، طبقه 2
تلفکس: 88373097 (21) 98+

            88071538 (21) 98+
پست الکترونیک: info@sembio.ir
vezarat behdashtوزارت بهداشت vezarat sanatوزارت صنعت ghaza darooسازمان غذا و دارو
otagh bazarganiاتاق بازرگانی ایران moavenate elmiمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری sandicaسندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران