چهارشنبه، 05 تیر 1398
سه شنبه, 28 خرداد 1398 09:05

 

 مجمع عمومی این انجمن روز شنبه مورخ 25 خردادماه سال جاری با حضور جمعی از فعالان حوزه بیوتکنولوژی پزشکی کشور در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار گردید. گزارش عملکرد و صورت های مالی سال 97 به سمع و نظر حاضرین و تصویب هیئت‌مدیره و خزانه‌دار رسید.
طی این جلسه که با انتخابات هیئت‌مدیره و بازرس همراه بود، آقای دکتر فریدون مهبودی ،آقای دکتر محمدرضا فاضلی ، آقای دکتر عبدالحسین روح الامینی، آقای دکتر حسام الدین مدنی و آقای دکتر امیرحسین کارآگاه به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و آقای مهندس داوود معتمدی به عنوان بازرس انجمن انتخاب شدند. 
همچنین روزنامه کثیرالانتشار و حق عضویت سال 98 برای شرکت‌های عضو به تصویب رسید.
 
عکس مجمع عمومی 97 انجمن 1
یکشنبه, 14 مرداد 1397 09:39

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن در روز سه شنبه مورخ دوم مردادماه سال 97 با حضور نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و بیست و پنج شرکت  برگزار گردید. 

نخست گزارش عملکرد هیات مدیره توسط آقای دکتر امیرحسین کارآگاه قرائت گردید و برنامه های آتی انجمن در سال 97 توسط آقای دکتر محمدرضا کاظمعلی ارائه و مورد بحث قرار گرفت. پس از قرائت گزارش خزانه‌دار صورت‌های مالی و تراز منتهی به سال 29/12/96، گزارش بازرس توسط آقای دکتر بردیا فرزام فر (بازرس اصلی) قرائت گردید. همچنین مبلغ حق عضویت سال 97 به تصویب رسیده و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های مربوطه تعیین شد.
 مجمع پس از استماع گزارش‌های فوق الذکر و استماع نظرات مخالفین و موافقین و طرح سوالات از سوی اعضا، و ارائه پاسخ لازم از سوی هیات مدیره، گزارش عملکرد اجرایی و مالی هیات‌مدیره و تراز منتهی به سال مالی1396را تصویب کرد.
جهت انتخاب بازرس قانونی به صورت کتبی رای‌گیری به عمل آمد و آقای دکتر امیرحسین کارآگاه به سمت بازرس اصلی و آقای دکتر شهریار امیدوار به سمت بازرس علی البدل برای مدت یکسال انتخاب شدند و قبول سمت نمودند.

 

20180724 155502

شنبه, 12 اسفند 1396 13:13
صادرات به 25 کشور دنیا ارمغان فن آورانه شرکت دانش بنیان پیشتاز طب زمان
 
همزمان با برنامه های توسعه ای شرکت «پیشتاز طب» یکی از بزرگ ترین شرکت های دانش بنیان حوزه پزشکی و حضور شرکت های مطرح خارجی جهت همکاری مشترک، دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری و دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیر کل  تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در این شرکت ضمن بازدید از خط تولید و آزمایشگاه های آن، بر حمایت وزارت بهداشت در خصوص پروژه های تولیدی دانش بنیان حوزه IVD تاکید کردند.
دراین بازدید که با حضور خبرنگاران این حوزه همراه بود دکتر ملک زاده با اشاره به پتانسیل های حوزه تشخیصی آزمایشگاهی بر اراده معاونت تحقیقات و فن آوری از حمایت شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه تاکید کردند.
 
 
پیشتاز طب 1
 
همچنین در این دیدار آقای دکتر مسائلی ضمن اشاره به تدوین بسته های حمایتی وزارت بهداشت از پروژه های مشترک بین المللی به منظور تقویت تولیدات داخلی و توسعه صادرات، ابراز امیدواری کردند که با تلاش محققین این شرکت و حمایتهای  وزارت بهداشت در آینده نزدیک شاهد حضور تولیدات داخلی بر پایه روشهای پیشرفته تر تشخیصی در بازار کشور باشیم. 
در ادامه این دیدار آقای بهروز حاجیان تهرانی مدیرعامل شرکت «پیشتاز طب» در نشست خبری به معرفی شرکت و برنامه های توسعه ای آن پرداختند که مشروح آن در ادامه خواهد آمد:
در حال حاضر، سایت تولیدی پیشتاز طب به مساحت 5 هزار متر مربع شامل 2000 متر مربع فضای تولیدی  با رعایت اصول مطابق با آخرین استاندارهای جهانی  و با توان تولید سالانه 1,000,000 کیت تشخیصی  شامل 40 کیت الایزا و بیش از 15 نوع کیت بیوشیمی مشغول به فعالیت می باشد. با بومی سازی بخش های عمده و کلیدی از تکنولوژی های بالادستی شامل فرمولاسیون معرف ها، پایدارکننده ها و مولکول های زیستی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده از مواد اولیه خام بخشی از نیاز بیش از 2500 آزمایشگاه ها در سطح کشور به محصولات تشخیصی با کیفیت استاندارد را مرتفع کرده است. 
 
پیشتاز طب 2
 
از سال 1382 و با حضور شرکت پیشتاز طب به عنوان تنها نماینده ایران در نمایشگاه مدیکای آلمان، به عنوان بزرگترین رویداد صنعت آزمایشگاهی و  همچنین نمایشگاه Arab Health در دبی، صادرات این شرکت به کشور های خارجی آغاز شده است. در طی این سال ها و با گسترش صادرات به بیش از 25 کشور از 4 قاره، شرکت پیشتاز طب در سالهای 1389 و 1394 و  1396 عنوان صادر کننده نمونه کشور در حوزه تجهیزات پزشکی را به خود اختصاص داده است.
 
یشتاز طب 4
 
هم اکنون 200 نیروی انسانی به طور مستقیم در پیشتاز طب مشغول فعالیت هستند که ازاین تعداد 20 درصد دارای تحصیلات تکمیلی ، 30 درصد دارای تحصیلات کارشناسی می باشند. در این چرخه شرکت پیشتاز طب نه تنها با تامین کنندگان مطرح دنیا بلکه با مشارکت شرکت های تامین داخلی به طور غیر مستقیم موجب ایجاد 2000 فرصت شغلی در کشور شده است.
در  راستای چشم انداز شرکت، پروژه مهمی به صورت مشترک با یک شرکت چند ملیتی با هدف تولید نسل های جدید تر تشخیصی در دست اقدام است که این بازدید نیز به طور مشترک با مدیران ارشد این شرکت صورت پذیرفت.
 
سه شنبه, 10 مرداد 1396 14:06

photo 2017 08 01 14 07 29

 

مجمع های عمومی عادی و فوق العاده انجمن با حضور اعضا و نماینده اتاق بازرگانی در روز یکشنبه مورخ 08/05/96 در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار گردید. 
در مجمع عمومی عادی سالیانه پس از از قرائت گزارش عملکرد انجمن توسط جناب آقای دکتر امیرحسین کارآگاه دبیرکل، قرائت صورت های مالی انجمن توسط سرکار خانم دکتر هاله حامدی فر خزانه دار و قرائت گزارش بازرس انجمن، اعضا نظرات خود را پیرامون فعالیت های صورت گرفته اعلام نموده و پیرامون هدف های آتی انجمن اظهار نظر کردند که از آن جمله میتوان به توسعه روابط بین الملل و تلاش در جهت جذب سرمایه گذار خارجی برای توسعه صنعت بیوتکنولوژی پزشکی در سال آینده اشاره کرد. 
 
 
photo 2017 08 01 14 07 53
 
در ادامه رای گیری انتخاب بازرسین انجمن انجام شد و جناب آقای دکتر بردیا فرزام فر به عنوان بازرس اصلی و جناب آقای دکتر شهریار امیدوار به عنوان بازرس علی البدل به مدت 1 سال، انتخاب گردیدند.
همچنین بر اساس مجمع عمومی فوق العاده، بند "برگزاری همایش، سمینار، نشست و کارگاه های ملی و بین المللی، آموزش مجازی، تورهای علمی، دوره های فنی و حرفه ای، دوره های بازآموزی با اخذ مجوز از مراکز ذیربط و پذیرش مدیریت پروژه"  به اساسنامه انجمن اضافه گردید.
 
سه شنبه, 09 خرداد 1396 14:48

 

از آنجا که پیشرفت و ترقی ایران در پرتوی تلاش مسئولین و همچنین پشتکار مدیران ایران زمین محقق خواهد شد لذا طبق فرمایشات رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال گروه آتی نخستین جشنواره برند ملی(2017 TOP TEN)را با حضور جمع کثیری از سرآمدان و فعالان اقتصادی کشور در تاریخ 26/05/96 در مرکز همایش های بین المللی صداوسیمای تهران برگزار می نماید.

در این راستا جناب آقای دکتر فریدون مهبودی ریاست محترم این انجمن با ایراد سخنرانی، گامی موثر در جهت پیشبرد رویکردهای جشنواره بر می‌دارند.

محورهای جشنواره ۱۰ برند ملی (2017 TOP TEN)

۱ شناسایی، معرفی و تجلیل از واحدهای برگزیده که در جهت ارتقاء سطح تولید و کیفیت محصولات خود همت گمارده اند.

۲  ایجاد بستری مناسب برای ارتقای سطح دانش فنی مدیران در راستای اهداف.

۳ نهادینه کردن برند ایرانی در بازارهای بین المللی و زمینه سازی ورود به بازارهای جهانی

۴ ایجاد بستری مناسب جهت تدوین ضوابط ، آئین نامه و تشکیل کارگروه به منظور عملیاتی نمودن ارزیابی و انتخاب برندهای برتر محصولات تولیدی و وارداتی

۵  ایجاد پل ارتباطی مطمئن بین تولید کننده و مصرف کننده

رویکردهای کنگره:

۱) معرفی ۱۰ برند ملی (2017 TOP TEN)

2اهدای تندیس و لوح یادبود

۳) رونهایی از مجسمه ۳ برند برتر ملی

۴) دریافت گواهینامه بین المللی

۵) دیدار با مسئولین و مقامات دولتی حاضر

۶) گرد همایی (پرسش و پاسخ)

۷) بازدید از نمایشگاه جانبی

۸) تعیین وقت مشاوره با اساتید

قابل ذکر است کمیته هیات داوران جهت انتخاب برندهای برتر ملی در جشنواره حضور خواهند داشت.

جهت کسب اطلات بیشتر در این زمینه می‌توانید با سرکار خانم سلطانی بخش روابط عمومی گروه آتی با شماره‌های 09128404414 و 36078713-051 تماس حاصل فرمائید.

ارتباط با انجمن: لینک های مفید:
آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان دادمان غربی،
نرسیده به بزرگراه یادگار امام (ره)، پلاک 116، طبقه 2
تلفکس: 88071951 (21) 98+

            88071538 (21) 98+
پست الکترونیک: info@sembio.ir
vezarat behdashtوزارت بهداشت vezarat sanatوزارت صنعت ghaza darooسازمان غذا و دارو
otagh bazarganiاتاق بازرگانی ایران moavenate elmiمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری sandicaسندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران