جمعه، 14 آذر 1399

بزودی حجم تولید داخلی کیت های تشخیصی از 10 درصد به حدود 50 درصد افزایش می یابد

منتشر شده در دسته بندی اطلاعیه ها یکشنبه, 23 شهریور 1399 09:58
به این مطلب امتیاز دهید
(0 رای)

حاجیان تهرانی
دکتر بهروز حاجیان تهرانی مدیرعامل شرکت پیشتاز طب و بنیان گذار شتابدهنده سیناپس در گفتگویی که با محوریت «کیت‌های تشخیصی» برگزار شد گفت:
بازارIVD در دنیا، نسبت به دارو و تجهیزات پزشکی بازار کوچکتری است ولی ترند این صنعت نشان داده است که بازار در حال رشدی است، چرا که انتظار می‌رود درآینده بسیاری از بیماری‌ها قبل از ظهور در فرد تشخیص داده شوند و در این صورت با انجام پیشگیری های لازم از بروز آنها جلوگیری شود. بنابراین علاوه بر بحث تشخیص کم‌کم بحث پیش‌بینی نیز به این حوزه وارد شده و به خصوص نوآوری‌های علم ژنتیک تازه‌های مهمی را در حوزه سلامت به وجود آورده است که سرمایه‌گذاری‌های زیادی را در این حوزه در کشورهای پیشرو شاهد هستیم.
اما آنچه که در سال‌های گذشته در کشور ما اتفاق افتاده است آن است که از نزدیک به 500 میلیون دلار (2000 میلیارد تومان) بازار آی‌وی‌دی کشور در سال 97 ، حجم تولید محصولات IVD در کشور 10% کل بازار بوده است و ۲۰۰ میلیارد تومان داخل کشور تأمین‌شده است و متأسفانه وابستگی در این صنعت در گذشته بالا بوده و همچنان نیز بالا است.
دکتر حاجیان تهرانی افزود: اتفاقی که در کشور رخ داده آن است که تعداد زیادی دستگاه بسته در سال‌های گذشته وارد کشور شده است. (دستگاه بسته در حوزه IVD به دستگاهی گفته می‌شود که فقط امکان استفاده از تست‌های همان کمپانی را دارد) و با توجه به بالا رفتن نرخ ارز و مشکلات پیش‌آمده برای واردات مشکلاتی را برای آزمایشگاه‌هایی که به تعداد زیاد این دستگاه‌ها را خریداری کرده اند پیش آمده است. دکتر حاجیان تهرانی اظهار امیدواری کرد که با اقداماتی که توسط متخصصین در حال انجام است بزودی این دستگاه‌های بسته را توسعه و همان تکنولوژی را بتوان پیاده‌سازی نمود و انتظار آن را داشت تا حجم تولید داخلی از 10 درصد به حدود 50 درصد افزایش یابد.

مشاهده 48 بار آخرین به روز رسانی در یکشنبه, 23 شهریور 1399 11:00
برای نوشتن نظر وارد شوید
ارتباط با انجمن: لینک های مفید:
آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان دادمان غربی،
نرسیده به بزرگراه یادگار امام (ره)، پلاک 116، طبقه 2
تلفکس: 88373097 (21) 98+

            88071538 (21) 98+
پست الکترونیک: info@sembio.ir
vezarat behdashtوزارت بهداشت vezarat sanatوزارت صنعت ghaza darooسازمان غذا و دارو
otagh bazarganiاتاق بازرگانی ایران moavenate elmiمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری sandicaسندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران